Одягнімо, друже, вишиванки

599376

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

599376Одягнімо, друже, вишиванки —
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.

Вишивка в Україні відома з дуже давніх часів. Автентичні візерунки не просто милують око своєю довершеністю, вони наповнені глибоким змістом і древньою мудрістю.

В них закладений наш генетичний код, наше минуле і майбутнє. Певний час старалися стерти в нашій памяті минуле і, як цого незмінний атрибут, вишиванки. Та хіба можна забути те, що живе в нас споконвічно? Вишивані узори воскресли з майже небуття і повернулися до нас у своєму різнобарв’ї.

Сьогодні вишивка знову зайняла своє заслужене місце в нашому житті. І хоч не кожен вміє вправно користуватись чарівною голочкою, та й часу не завжди вистарчає, сорочка-вишиванка є майже в кожного. Адже купити вишиванку від виробника зовсім не складно, для цього не потрібно навіть покидати затишної квартири, а достатньо скористатись послугами інтернет ресурсу. Вибір вишиванок, який вам запропонують просто вражає. Тут ви зможете вибрати саме ту сорчку, яка вам імпонує найбільше, візерунки якої найбільш співзвучні з музикою вашої душі.

Вишиванки не тільки служили окрасою дому та одягу, їх головною мету був оберіг, захист від всього лихого. Секрети способів і символіки візерунків передавались з покоління в покоління і дійшли до наших днів, майже незмінніми. Вишивка супроводжувала наших предків з моменту народження і до останньго подиху. Це і перша лоьля для немовляти, перша сорочка і рушники… рушники… На всі випадки життя, для кухні і для вмивання, як прикраса оселі, як захист в дорогу, на сватання і на одруження, і як шана померлим на кладбищенський хрест. Кожен стіжок, кожен хрестик несе свою енергетику і дарує нам особливі відчуття, які може зрозуміти тільки той, хто з гордістю називає себе українцем.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>